Menu Zamknij

Przed nami 2. Igrzyska Sportowe Seniorów. Zapisz się!

Po sukcesie pierwszej edycji Igrzysk Sportowych Seniorów, która odbyła się we wrześniu ubiegłego roku, Fundacja „Teraz Ziębice” ponownie zaprasza na sportowe zmagania osoby w wieku 55+.

Igrzyska Sportowe Seniorów odbędą się 15 września 2019 na Stadionie Miejskim w Ziębicach, a już w najbliższy czwartek, 15 sierpnia, na stronie www.iss.ziebice.info, ruszą internetowe zapisy. Do wyboru jest 10 dyscyplin sportowych: armwrestling (siłowanie się na rękę), badminton, biegi, boks, brydż sportowy, bule, lekkoatletyka, piłka nożna, siatkówka i tenis ziemny. W ubiegłym roku w każdej z tych z dyscyplin seniorzy zacięcie ze sobą rywalizowali, a najlepsi otrzymali medale i nagrody.

Liczba uczestników Igrzysk jest ograniczona, dlatego warto pospieszyć się z zapisami. W każdej z dyscyplin sportowych zmierzy się 30 osób, za wyjątkiem brydża sportowego, w którym weźmie udział 40 par. Osoby, które zarezerwują sobie miejsce przez internet, a następnie w dniu zawodów (do godz. 9.45) odbiorą w Biurze Zawodów numer startowy, będą miały zapewniony bezpłatny udział w zawodach oraz posiłek regeneracyjny. Fundacja „Teraz Ziębice” zaprasza na Igrzyska nie tylko sportowców – oprócz zawodów sportowych w tegorocznym programie są także warsztaty muzyczne, artystyczne i ruchowe. Nie zabraknie też zabawy przy muzyce z lat 60. i 70.

Jak dotrzeć na Igrzyska? Ziębice są oddalone o 60 km na południe od Wrocławia i o 40 km na północ od Kłodzka i dobrze skomunikowane z innymi dolnośląskimi miejscowościami (kolej, drogi wojewódzkie). Przyjeżdżając na Igrzyska, warto pospacerować po tym urokliwym, ponad 750-letnim miasteczku – niegdyś stolicy Księstwa Ziębickiego, tym bardziej, że organizator zapewnia zwiedzanie z przewodnikiem. Natomiast 7 km od Ziębic znajduje się historyczny Henryków z okazałym Opactwem Cystersów. To w nim 750 lat temu spisywana była Księga Henrykowska zawierająca pierwsze zdanie zapisane w języku polskim.

Pierwsza edycja Igrzysk Sportowych Seniorów odbyła się 2 września 2018 r. i przyciągnęła do Ziębic prawie 200 seniorów z całego Dolnego Śląska. Wśród 10 dyscyplin sportowych największym zainteresowaniem cieszyły się bule i brydż sportowy. Najstarsza uczestniczka Igrzysk miała 89 lat, a uczestnik – 87, najmłodsi zaś ledwie wkroczyli w wiek senioralny.

Igrzyska Sportowe Seniorów odbędą się dzięki dofinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego, w ramach programu „Aktywny Dolny Śląsk”. Inicjatywa ta została wybrana przez Dolnoślązaków w internetowych głosowaniu, uzyskując poparcie blisko 1000 osób.