Menu Zamknij

Ruszyły zapisy!

Rozpoczęły się internetowe zapisy uczestników Igrzysk Sportowych Seniorów – Ziębice 2019. Po sukcesie pierwszej edycji Igrzysk Sportowych Seniorów, która odbyła się we wrześniu ubiegłego roku, Fundacja „Teraz Ziębice” ponownie zaprasza na sportowe zmagania osoby w wieku 55+.

Igrzyska Sportowe Seniorów odbędą się 15 września 2019 na Stadionie Miejskim w Ziębicach. Rejestracja internetowa uczestników już się rozpoczęła i można jej dokonać na stronie www.iss.ziebice.info. Do wyboru jest 10 dyscyplin sportowych: armwrestling (siłowanie się na rękę), badminton, biegi, boks, brydż sportowy, bule, lekkoatletyka, piłka nożna, siatkówka i tenis ziemny. W ubiegłym roku w każdej z tych z dyscyplin seniorzy zacięcie ze sobą rywalizowali, a najlepsi otrzymali medale i nagrody.

Liczba uczestników Igrzysk jest ograniczona, dlatego warto pospieszyć się z zapisami. W każdej z dyscyplin sportowych zmierzy się 30 osób, za wyjątkiem brydża sportowego, w którym weźmie udział 40 par. Osoby, które zarezerwują sobie miejsce przez internet, a następnie w dniu zawodów (do godz. 9.45) odbiorą w Biurze Zawodów numer startowy, będą miały zapewniony bezpłatny udział w zawodach oraz posiłek regeneracyjny. Fundacja „Teraz Ziębice” zaprasza na Igrzyska nie tylko sportowców – oprócz zawodów sportowych w tegorocznym programie są także warsztaty muzyczne, artystyczne i ruchowe. Nie zabraknie też zabawy przy muzyce z lat 60. i 70.

Pierwsza edycja Igrzysk Sportowych Seniorów odbyła się 2 września 2018 r. i przyciągnęła do Ziębic prawie 200 seniorów z całego Dolnego Śląska. Wśród 10 dyscyplin sportowych największym zainteresowaniem cieszyły się bule i brydż sportowy. Najstarsza uczestniczka Igrzysk miała 89 lat, a uczestnik – 87, najmłodsi zaś ledwie wkroczyli w wiek senioralny.

Igrzyska Sportowe Seniorów odbędą się dzięki dofinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego, w ramach programu „Aktywny Dolny Śląsk”. Inicjatywa ta została wybrana przez Dolnoślązaków w internetowych głosowaniu, uzyskując poparcie blisko 1000 osób.