Menu Zamknij

Głosowanie na Igrzyska Sportowe Seniorów – Ziębice 2018 zakończone sukcesem

264 – tyle osób zdecydowało, że organizacja Igrzysk Sportowych Seniorów w Ziębicach to pomysł wart realizacji i zagłosowało na niego w plebiscycie Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”.

Oznacza to, że późnym latem w Ziębicach spotkają się amatorzy aktywnego spędzania wolnego czasu w wieku 55+. Będą oni mogli wziąć udział w grach zręcznościowych oraz rywalizować ze sobą w popularnych dyscyplinach sportowych. Wydarzeniu towarzyszyć będą występy artystyczne oraz zajęcia z ekspertami i pasjonatami zdrowego stylu życia. Przy okazji Igrzysk zarówno uczestnicy tych sportowych zmagań, jak i osoby je dopingujące, będą mogły doświadczyć uroku Ziębic i ich okolic…

W trakcie głosowania usłyszałam bardzo dużo pozytywnych opinii na temat samego pomysłu oraz potrzeby jego organizacji i – jak widać – głosowanie je potwierdziło – mówi Agnieszka Rzepka, pomysłodawczyni projektu. – Dziękuję wszystkim, którzy poświęcili chwilkę na oddanie głosu na tę inicjatywę – dodaje.

Co dalej z Igrzyskami Sportowymi Seniorów w Ziębicach? Teraz, zgodnie z regulaminem akcji, Urząd Marszałkowski rozpisze konkurs na realizację tego zadania. Będą mogły wziąć w nim udział organizacje pozarządowe. Ta, która konkurs wygra, zajmie się organizacją Igrzysk.

Już dziś wiadomo, że zainteresowana konkursem będzie Fundacja „Teraz Ziębice”, której Rzepka jest wiceprezesem. – Liczymy, że to właśnie nasza Fundacja będzie organizowała Igrzyska. Mamy tak wiele pomysłów na to jak ciekawie zagospodarować seniorom czas, że wystarczyłoby ich na kilka edycji Igrzysk – mówi Janina Lacel, prezes Fundacji.

O postępach w przygotowaniach Igrzysk Sportowych Seniorów w Ziębicach będziemy na bieżąco informować.